Cordless pruning shear Dnipro-M DPS-200BC ULTRA
SKU 84280000
Available
Available
Compare
Sign in
to add this item to wishlist
Shipping
​​​​
  • Pickup from our store is free of charge
  • Slovenská pošta
  • By courier in Bratislava
Guarantee
  • Warranty on batteries 12V, 20V - 1 year
  • Manufacturer's warranty - 3 years
  • The ULTRA series - 5 years
  • Keys and heads - guaranteed for life
Payment
  • Online Credit Card
  • Payment on delivery - Slovakia
  • Payment in cash or by bank card in store
Description
Maximum Voltage 20 V
Cutting Positions 4
4 Position 40 mm
Motor Type Brushless
Rated Voltage 18 V
Model DPS-200BC ULTRA
Weight 1 kg
Blade Material SK5 steel
Electrical Protection Class III
Ingress Protection Rating IP 31
1 Position 10 mm
2 Position 20 mm
3 Position 30 mm