Cordless eccentric sander Dnipro-M DSO-200BC ULTRA (without battery and charger)
SKU 83663000
Available
Features
Adapter for vacuum cleaner  35 mm (inner diameter)
Weight  1.1 kg
The power source  Battery
Disc diameter  125 mm
Eccentricity  3 mm
Sound pressure, LpA  79 dB(A)
Protection class of the case  IP20
Revolutions per minute  6000 - 12000 rpm
Number of speeds  6
Model  DSO-200BC ULTRA
Vibration measurement error  1,5 m/s²
Speed regulator  Yes
Total vibration ah  3,07 m/s²
Type of motor  Brushless
Extension handle  No
Battery voltage  20V
Complete set of accessories  (without battery and charger)
Available
Compare
Sign in
to add this item to wishlist
Shipping
​​​​
  • Pickup from our store is free of charge
  • Slovenská pošta
  • By courier in Bratislava
Guarantee
  • Warranty on batteries 12V, 20V - 1 year